تبلیغات
فاطمییون - قطره ای از اقیانوس بی کران فضائل حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها 1
اللهم عجل لولیک الفرج

قطره ای از اقیانوس بی کران فضائل حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها 1

سه شنبه 1389/02/7 11:38

نویسنده : عبد الزهرا

البته فضائل مر بوط به حضرت زهرا سلام الله علیها در منابع روایی بسیار بیشتر از آن است بتوان آن را در عدد ناچیز چهل خلاصه کرد فلذا حقیر تنها به خاطر آرایش طلیعه این باب را مفتوح نموده و به میمنت عدد چهل که فرمودند: (هر کس چهل حدیث از احادیث دینی ما را که مردم به آن نیاز دارند حفطظ کند خداوند متعال او را در روز قیامت فقیه و عالم محشور می گرداند)، تنها به چهل خبر در این زمینه اکتفا نموده و برای مطاله بیشتر در این مورد عاشقان آن حضرت سلام الله علیها را به کتب مالوفه ارجاع می دهم.

 

 

1- رسول خدا صل الله علیه و آله فرمودند: فاطمه سلام الله علیها پاره تن من است، هر که او را شاد کند مرا شاد کرده و هر کس که به او بدی کند به من بدی کرده است و فاطمه سلام الله علیها برای من عزیزترین خلق است .

2- حضرت امیر المومنین علی سلام الله علیه فرمودند: همانا حسن و حسین سلام الله علیهما فرزندان امت اسلام هستند و آنها در نزد من همچون چشمان سرم هستند، و همانا من بمنزله دو دست و بازوان حضرت و فاطمه سلام الله علیها روح و جان وی است، و ما اهل بیت همگی همچون کشتی نوح هستیم که هر که بر آن سوار شود نجات یافته و هرکه از آن اعراض کند غرق خواهد شد.

3- پیامبر اکرم صل الله علیه و آله فرمودند: (آنگاه که در شب معراج) داخل بهشت شدم دیدم بر در بهشت با خط طلا اینچنین نوشته اند: ((معبودی جز خداوند یگانه نیست، محمد صل الله علیه و آله حبیب خدا، علی سلام الله علیه ولی خداست، فاطمه سلام الله علیها بنده مخصوص خداست، حسن و حسین سلام الله علیهما بندگان خالص و بر گزیده خدا هستند و لعنت خدا بر دشمنان همه آنها باد.))

4- رسول خدا صل الله علیه و آله خطاب به جناب سلمان رحمة الله علیه فرمودند: ای سلمان هر که فاطمه سلام الله علیها دخترم را دوست بدارد در بهشت با من است و هر که او را دشمن بدارد جایگاهش در آتش است. ای سلمان! محبت فاطمه سلام الله علیها در روز قیامت در صد موضع به انسان نفع خواهد رساند که آسان ترین آنها عبارتند از: موقع مرگ، قبر، میزان، حشر، صراط و حساب. پس (بدان ای سلمان) هر که فاطمه سلام الله علیها دخترم از او خشنود باشد من ا او خشنودم و هرکه من از او خشنود باشم خدا از او خشنود است، و هرکه فاطمه بر او غضب کند من بر او غضبناکم و هرکه من بر او غضب کنم همانا خداوند بر او غضب کرده است. ای سلمان! وای بر حال کسی که بر فاطمه و بر ذریه او و بر شیعه او ستم کند.  

5- رسول خدا صل الله علیه و آله فرمودند: اولین کسی که داخل بهشت می شود فاطمه سلام الله علیها است.

6- رسول خدا صل الله علیه و آله فرمودند: من همانند درختی هستم که فاطمه سلام الله علیها شاخه این درخت طیبه و برادرم علی سلام الله علیه مایه لقاح (وباردهی) آن و فرزندانم حسن و حسین سلام الله علیهما ثمره  و میوه های آن و دوستان ایشان از میان امتم به منزله برگ های این درخت هستند.

7- عبد الله بن بریده از پدرش چنین نقل می کند که: روزی از رسول خدا صل الله علیه و آله پرسیدم: چه کسی از بین زنان در نزد شما از همه محبوب تر است؟ حضرت صل الله علیه و آله فرمودند: فاطمه سلام الله علیها. عرض کردم: از مردان چه کسی؟ فرمودند شوهرش.

8- حضرت امام صادق سلام الله علیه فرمودند: برای فاطمه سلام الله علیها در نزد خدا نه اسم وجود دارد: 1- فاطمه 2- صدیقه 3- مبارکه 4- طاهره 5- زکیه 6- رضیه 7- مرضیه 8- محدثه 9- زهرا

9-حضرت امام رضا سلام الله علیه به نقل از رسول اکرم صل الله علیه و آله فرمودند: همانا من اسم دخترم را فاطمه سلام الله علیها گذاشتم، چرا که خداوند عز وجل ایشان و محبان ایشان را از آتش جهنم باز داشته است.

10- رسول خدا صل الله علیه و آله فرمودند: براستی که خداوند متعال قلب و جوارح دخترم فاطمه سلام الله علیها را تا عمق وجودش مملو از ایمان کرده است و همانا او خود را برای اطاعت و عبادت الهی فارغ نموده است.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: جمعه 1389/02/17 04:38